Skydedørsbeslag SF-75 - 2 m - Galvaniseret
Varenummer: 70102 · DB nr.: 1644318 · EAN: 5704314701022
Komplet sæt bestående af 1 stk. topskinne i stål, 1 stk. tilbehørssæt SF-75 samt 5 stk. bærevinkler til montering af skinne. Systemet er tophængt med skinne og beslag til ind- og udvendige døre. Ved udendørsbrug bør der monteres et bundstykke, så døren ikke klaprer i blæsevejr. Passer til skydedøre med en tykkelse på 27-40 mm.
Specifikationer
| Materiale | Stål |
| Overflade | Galvaniseret |
| Længde | 2 m |
| Anvendelse | Indendørs/udendørs |
| Anvendelsesområde | Skydedøre |
| Maksimal tykkelse på skydedør | 27-40 mm |
| Maksimal bredde på skydedør | 1 m |
| Maksimal vægt | 75 kg |
| System | SF-75 |

Emballageoplysninger
| Forpakning | Æske/sæt |