Patentbånd m/plastbelægning - 17x3000 mm - Hvid
Varenummer: 19412 · DB nr.: 2509062 · EAN: 5704314194121
Patentbånd med farvet plastbelægning til ophæng, hvor der er behov for en sikker og langtidsholdbar fastgørelsesløsning.
Specifikationer
| Materiale | Stål/plast |
| Overflade | Hvid |
| Længde | 3000 mm |
| Bredde | 17 mm |
| Tykkelse | 0.7 mm |
| Nettovægt | 161 g |
| Centerafstand (CC) | 20 mm |
| Hulstørrelse 1 | 7 mm |
| Stålkvalitet | DX51D+Z275 |
| Korrosionsbeskyttelse | 275g/m2 (begge sider) ≈ 20 µm (pr. side) |

Emballageoplysninger
| Forpakning | Stk. |
| Emballagetype (primær emballage) | Rulle, Klistermærke/label |
| Affaldsfraktion (primær emballage) | Plast |