Patentbånd - 17x10000 mm - Galvaniseret
Varenummer: 19403 · DB nr.: 2509053 · EAN: 5704314194039
Patentbånd i galvaniseret stål til ophæng, fastgørelse eller forstærkning i bygge- og "gør det selv"-projekter.
Specifikationer
| Materiale | Stål |
| Overflade | Galvaniseret |
| Længde | 10000 mm |
| Bredde | 17 mm |
| Tykkelse | 0.7 mm |
| Nettovægt | 650 g |
| Centerafstand (CC) | 20 mm |
| Hulstørrelse 1 | 7 mm |
| Stålkvalitet | DX51D+Z275 |
| Korrosionsbeskyttelse | 275g/m2 (begge sider) ≈ 20 µm (pr. side) |

Emballageoplysninger
| Forpakning | Stk. |
| Emballagetype (primær emballage) | Rulle, Klistermærke/label |
| Affaldsfraktion (primær emballage) | Plast |