Patentbånd - 17x3000 mm - Galvaniseret
Varenummer: 19402 · DB nr.: 2509052 · EAN: 5704314194022
Patentbånd i galvaniseret stål til ophæng, fastgørelse eller forstærkning i bygge- og "gør det selv"-projekter.
Specifikationer
| Materiale | Stål |
| Overflade | Galvaniseret |
| Længde | 3000 mm |
| Bredde | 17 mm |
| Tykkelse | 0.7 mm |
| Nettovægt | 195 g |
| Centerafstand (CC) | 20 mm |
| Hulstørrelse 1 | 7 mm |
| Stålkvalitet | DX51D+Z275 |
| Korrosionsbeskyttelse | 275g/m2 (begge sider) ≈ 20 µm (pr. side) |

Emballageoplysninger
| Forpakning | Blister |
| Emballagetype (primær emballage) | Blister |
| Affaldsfraktion (primær emballage) | Plast |