Dørgreb Neptun - Ø16 mm - Børstet
Varenummer: 10004 · DB nr.: 5271851 · EAN: 5704314100047
L-formet dørgreb med 4 mm click roset. Kun til indvendige døre. Inkl. nøgleskilte (Ø52 mm), 8x8 mm dørgrebspind samt skruer og bøsninger til montering. Bemærk at denne model kun passer til 40 mm døre.
Specifikationer
| Materiale | 304 stål |
| Overflade | Børstet |
| Bredde | 126.5 mm |
| Dybde | 58 mm |
| Nettovægt | 278 g |
| Bruttovægt | 286 g |
| Anvendelse | Indvendigt |
| Centerafstand (CC) | 30/38 mm |
| Grebets radius ved dør | 16 mm |
| Dørtykkelse | 40 mm |

Emballageoplysninger
| Forpakning | Pose/sæt |
| Emballagetype (primær emballage) | Pose |
| Affaldsfraktion (primær emballage) | Plast |